Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı

10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik  Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet BOLAT, İhsan SEVGİ tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail Aktuna tarafından yapılmış.

10. Sınıf Mega Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 97 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı 

Voltmetrenin Ölçtüğü Nedir?
Uygun araç gereçle elektrik devresi kurarak devrede akım varken ve yokken, pilin uçlarına voltmetre bağlayıp yaptığımız ölçümlerin farklı olup olmadığını görmeye çalışacağız.

1. Dörder kişilik çalışma kümeleri oluşturduktan sonra aramızda aşağıdaki etkinlik basamaklarına göre iş bölümü yapalım.
2. Resim 2.16’daki araçları kullanarak Şekil 2.45’teki devreyi kuralım. Devrenin doğru olup olmadığı hakkında öğretmenimizin onayını alalım (Devre çizimindeki kesikli oklar, voltmetrenin devreye sadece ölçüm sırasında bağlanacağını gösteriyor.). Sonra devrede anahtar açıkken voltmetreyi pilin uçlarına bağlayalım ve voltmetrenin gösterdiği değeri okuyalım. Bu ölçmeyi her birimiz birer kez yaparak sonuçları defterimize yazalım.
3. Devrede anahtar açık ve voltmetre pilin uçlarına bağlıyken anahtarı kapatalım, bu sırada voltmetreyi gözlemleyelim. Gözlemimizin sonucunu yorumlamaya çalışalım.
4. Devrede anahtar kapalıyken voltmetreyi ampulün uçlarına bağlayalım ve voltmetrenin gösterdiği değeri öncekilerle karşılaştıralım.

1. Devrede anahtar açıkken voltmetrenin gösterdiği değerin anlamı nedir?

  • Cevap:

2. Devrede anahtar kapalıyken voltmetrenin gösterdiği değerle anahtar açıkken gösterdiği değer arasındaki fark nasıl açıklanır?

  • Cevap:
1
like
0
love
0
haha
1
wow
1
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir