Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Prof. Dr. Recai DOĞAN tarafından 160 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erişcan TÜRK tarafından yapılmış.

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Dinî yorumlarla ilgili kavramları ilişkilendiren bir şema hazırlayınız. Hazırladığınız şemayı arka- ^ daşlarınızla değerlendiriniz.

  • Cevap

Dinî konularda herkesin yaptığı yorum bağlayıcı mıdır? Niçin? Sizce dinî konularda yorum yapacak kişinin hangi özelliklere sahip olması gerekir? Arkadaşlarınızla konuşup bu özelliklere ilişkin bir liste oluşturunuz. 

  • Cevap: Hayır sadece yorum yapanı bağlar. Ama Kuran ve sünnetten örnekler verir kanıtlara dayandırırsa o zaman ciddiye alınıp tartışılabilir. 
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close