Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Prof. Dr. Recai DOĞAN tarafından 160 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erişcan TÜRK tarafından yapılmış.

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

SoruSıfat ne demektir? Sıfat ve isim arasındaki fark nedir? Bir varlığı tanımada isim ve sıfat hangi açılardan katkı sağlar? Arkadaşlarınızla tartışınız.

  • CevapSıfatlar, isimlerin önüne gelerek, onların özelliklerini (renk, şekil, durum, sayı vb.) belirterek  sıfat tamlamasını oluştururlar. İsimler, daha belirgin hale gelinmesi amacıyla başka bir isim ile tamamlanarak isim tamlamalarını oluştururlar. Özetle Masa gibi kütük diyebiliyorsun ama masa gibi masa diyemiyorsun. İsim kavramları ayırt etmek için ve var etmek için var, sıfat var olanın nasılını tanımlamak için.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close