Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Prof. Dr. Recai DOĞAN tarafından 160 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erişcan TÜRK tarafından yapılmış.

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Allah (c.c.) Bizi Her Zaman Görür
“Hz. Ömer (r.a.), bir gece Medine sokaklarında dolaşırken bir evdeki konuşma sesleri dışarıdan duyuluyordu. İçeride bir kadın: ‘Kızım, kalk da sabah sütçü gelmeden sütlere biraz su karıştır.’ diyerek kızını uyandırdı. Genç kız annesine: ‘Anne, bunu nasıl söylersin. Halife Hz. Ömer’in (r.a.) sütlere su karıştırılmasını yasakladığını duymadın mı?’ diyerek karşılık verdi. Annesi: ‘Halife Ömer, şimdi rahat döşeğinde uyuyordur. Bizim sütlere su karıştırdığımızı nereden bilecek?’ dedi. Genç kız kararlı bir sesle: ‘Fakat anneciğim, Halife Ömer (r.a.) uyusa bile, Allah da mı (c.c.) uyuyor? Allah (c.c.) bizi görmez mi? Yaptığımızı bilmez mi?’ deyince annesi, kızına söyleyecek bir şey bulamadı. Hatasını anladı ve dediğine pişman oldu.”
(Haşan İbrahim Haşan, İslam Tarihi, C 1, s. 413.)
Bu olayın verdiği mesaj ile ilgili olarak arkadaşlarınızla konuşunuz

  • Cevap: Allah her şeyi gören ve bilendir. Onun için davranışlarımızda ve hayatımızda buna iman ederek bunu bilerek davranmalıyız.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close