Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

“10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

Allah (c.c.) Bizi Her Zaman Görür “Hz. Ömer (r.a.), bir gece Medine sokaklarında dolaşırken bir evdeki konuşma sesleri dışarıdan duyuluyordu. İçeride bir kadın: ‘Kızım, kalk da sabah sütçü gelmeden sütlere biraz su karıştır.’ diyerek kızını uyandırdı. Genç kız annesine: ‘Anne, bunu nasıl söylersin. Halife Hz. Ömer’in (r.a.) sütlere su karıştırılmasını yasakladığını duymadın mı?’ diyerek karşılık verdi. Annesi: ‘Halife Ömer, şimdi rahat döşeğinde uyuyordur. Bizim sütlere su karıştırdığımızı nereden bilecek?’ dedi. Genç kız kararlı bir sesle: ‘Fakat anneciğim, Halife Ömer (r.a.) uyusa bile, Allah da mı (c.c.) uyuyor? Allah (c.c.) bizi görmez mi? Yaptığımızı bilmez mi?’ deyince annesi, kızına söyleyecek bir şey bulamadı. Hatasını anladı ve dediğine pişman oldu.” (Haşan İbrahim Haşan, İslam Tarihi, C 1, s. 413.)

Bu olayın verdiği mesaj ile ilgili olarak arkadaşlarınızla konuşunuz

  • Cevap: Allah her şeyi gören ve bilendir. Onun için davranışlarımızda ve hayatımızda buna iman ederek bunu bilerek davranmalıyız.

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Nev Yayınları Sayfa 24 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!