Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Prof. Dr. Recai DOĞAN tarafından 160 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erişcan TÜRK tarafından yapılmış.

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Sizce insan, Allah (c.c.) ile iletişimini hangi yollarla gerçekleştirmektedir? Arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: İnsanlar, manevi olarak yaratıcıyla bir iletişimin içine girmek isteyebilirler. İslam dininde bunun bir yolu bulunmaktadır. Allah ile iletişim kurma anlamına gelen dualar ve ibadetler bulunmaktadır.İnsanlar, Allah ile iletişim kurabilirler. Bunun için Kur’an-ı Kerim okumak ve dua etmek gerekir. Kur’an-ı Kerim okumak Allah ile konuşmak anlamına gelir.
1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir