Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı

“10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı

“Öyleyse siz beni (ibadetle) anın ki ben de sizi anayım…” (Bakara suresi, 152. ayet.) Bu ayeti ibadetlerin insanın Allah (c.c.) ile iletişimdeki yeri ve önemi açısından yorumlayınız.

  • Cevap: İbadet, Allah’a saygı ile boyun eğmek ve emirlerine itaat etmek demektir. Saygı ve itaatin en yüksek derecesi ibadettir. İbadet yalnız Allah’a yapılır. İnsanlar kendisine yapılan en ufak iyiliğe bile teşekkür eder. Atalarımız “bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır” demiştir. Oysa Allah’ın bizim üzerimizdeki nimetleri sonsuzdur. Yüce Rabbimiz “Allah’ın nimetini sayacak olsanız bitiremezsiniz” (Nahl suresi, 18. ayet) buyurmuştur. Allah’a şükretmenin en güzel yolu ibadet etmektir. Peygamberimiz gelmiş ve gelecek tüm günahları bağışlandığı halde geceleri ayakları şişinceye kadar ibadet ederdi. Sebebi sorulduğunda “Rabb’ime şükredici bir kul olmayayım mı?” cevabını vermişti (Buhari, Teheccüd, 6). Zaten yaratılışımızın ve dünyaya gelişimizin asıl gayesi Allah’ı tanımak ve ona ibadet etmektir.

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Nev Yayınları Sayfa 32 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!