Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Prof. Dr. Recai DOĞAN tarafından 160 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erişcan TÜRK tarafından yapılmış.

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

“Öyleyse siz beni (ibadetle) anın ki ben de sizi anayım…” (Bakara suresi, 152. ayet.) Bu ayeti ibadetlerin insanın Allah (c.c.) ile iletişimdeki yeri ve önemi açısından yorumlayınız.

  • Cevap:
    İbadet, Allah’a saygı ile boyun eğmek ve emirlerine itaat etmek demektir.Saygı ve itaatin en yüksek derecesi ibadettir. İbadet yalnız Allah’a yapılır. İnsanlar kendisine yapılan en ufak iyiliğe bile teşekkür eder. Atalarımız “bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır” demiştir. Oysa Allah’ın bizim üzerimizdeki nimetleri sonsuzdur. Yüce Rabbimiz “Allah’ın nimetini sayacak olsanız bitiremezsiniz” (Nahl suresi, 18. ayet) buyurmuştur. Allah’a şükretmenin en güzel yolu ibadet etmektir. Peygamberimiz gelmiş ve gelecek tüm günahları bağışlandığı halde geceleri ayakları şişinceye kadar ibadet ederdi. Sebebi sorulduğunda “Rabb’ime şükredici bir kul olmayayım mı?” cevabını vermişti (Buhari, Teheccüd, 6). Zaten yaratılışımızın ve dünyaya gelişimizin asıl gayesi Allah’ı tanımak ve ona ibadet etmektir.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close