Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Prof. Dr. Recai DOĞAN tarafından 160 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erişcan TÜRK tarafından yapılmış.

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

“Şüphesiz Allah katında canlıların en kötüsü, düşünmeyen sağırlar ve dilsizlerdir.” (En- fâl suresi, 22. ayet.)
Sizce insanın düşünmemesi niçin onun değerini düşürür? Arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap:  Şüphesiz Allah katında canlıların en kötüsü, düşünmeyen sağırlar ve dilsizlerdir.” (En- fâl suresi, 22. ayet.)Sizce insanın düşünmemesi niçin onun değerini düşürür? 

    İnsan düşünen bir varlıktır. İnsanın düşünmesi, onun değerli olmasını sağlar. İnsan iradesiyle yol bulur ve birçok sorunun üstesinden gelir. İnsanın belli bir konuda ya da herhangi bir konuda düşünememesi insanın hayatını zorlaştırır. İnsanın düşünememesi sorunların çözülememesi, dertlerin büyümesi, zorlukların aşılamaması anlamına gelmektedir.

0
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir