Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Prof. Dr. Recai DOĞAN tarafından 160 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erişcan TÜRK tarafından yapılmış.

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Erkam b. Ebi’l-Erkam’ı (r.a.) siz tanımlayacak olsaydınız hangi özellikleriyle tanımlardınız? Niçin? Arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

  • Cevap:Erkam Bin Ebi’l-Erkam -radıyallahu anh- ilk Müslüman olan sahabilerden… Evini Müslümanlara açarak Resûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimizin emrine veren bir yiğit… İslâm’ın ilk müessesesini kuran, ilk İslâm yurdunu oluşturan bir kahraman…

Mus’ab b. Umeyr (r.a.) ismini hiç duydunuz mu? Bu isim ile ilgili bir araştırma yaparak arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Mus’ab b. Umeyr’in (r.a.) ailesi Mekke’nin en zengin ailelerinden birisiydi. Mekke’nin sayılı isimlerinden olan bu ailenin cahiliye döneminde iki görevi vardı. Askeri görevleri; Mekke’nin sancaktarlığını yapmak iken, dini görevleri ise ‘hicabe’ yani Kâbe’nin bakımı ve anahtarını korumaktı.

    Anne ve babası, evin üç erkeğinin en küçüğü olan Mus’ab b. Umeyr’e (r.a.) çok fazla ve diğer evlatlarından daha ayrı bir düşkündü. Mus’ab’ı (r.a.) bolluk ve bereket içerisinde, bir dediğini iki etmeden büyütür, onun için en güzel kumaşları getirtir, en özel elbiseleri dokuturlar ve Mus’ab’a (r.a.) hep en özel ayakkabıları diktirirlerdi.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close