Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı

“10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı

Erkam b. Ebi’l-Erkam’ı (r.a.) siz tanımlayacak olsaydınız hangi özellikleriyle tanımlardınız? Niçin?Arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

  • Cevap: Erkam Bin Ebi’l-Erkam radıyallahu anh ilk Müslüman olan sahabilerden. Evini Müslümanlara açarak Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimizin emrine veren bir yiğit… İslâm’ın ilk müessesesini kuran, ilk İslâm yurdunu oluşturan bir kahraman.

Mus’ab b. Umeyr (r.a.) ismini hiç duydunuz mu? Bu isim ile ilgili bir araştırma yaparak arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Mus’ab b. Umeyr’in (r.a.) ailesi Mekke’nin en zengin ailelerinden birisiydi. Mekke’nin sayılı isimlerinden olan bu ailenin cahiliye döneminde iki görevi vardı. Askeri görevleri; Mekke’nin sancaktarlığını yapmak iken, dini görevleri ise ‘hicabe’ yani Kâbe’nin bakımı ve anahtarını korumaktı. Anne ve babası, evin üç erkeğinin en küçüğü olan Mus’ab b. Umeyr’e (r.a.) çok fazla ve diğer evlatlarından daha ayrı bir düşkündü. Mus’ab’ı (r.a.) bolluk ve bereket içerisinde, bir dediğini iki etmeden büyütür, onun için en güzel kumaşları getirtir, en özel elbiseleri dokuturlar ve Mus’ab’a (r.a.) hep en özel ayakkabıları diktirirlerdi.

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Nev Yayınları Sayfa 56 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!