Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı

“10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı

“Bir gün Hz. Peygamber, Kâbe’de namaz kılarken müşriklerden biri onun üzerine pis maddeler attı. Ancak o, namazını bozmadı, kılmaya devam etti. Orada bulunan hiç kimse korkusundan olaya müdahale edemedi. Biri Hz. Fatıma’ya haber verdi. O, derhâl gelerek babasının üzerini temizledi. Yapılan bu zulmü içine sindiremeyen Hz. Fatıma, babası namaza devam ederken yapılanların hesabını sormak için büyük bir cesaretle müşriklerin yanına gidip onları kınadı. Neye uğradıklarını şaşıran müşrikler beklemedikleri bu tepki karşısında donup kaldılar. Hiçbiri, tek bir kelime dahi söyleyemedi. Bu sırada Hz. Peygamber namazını bitirmişti. Yanına vardı. Birlikte eve gittiler.” (Buhari, Sahih-i Buhari, Vüdû, 69.)
Bu olaydan hareketle Hz. Fatıma’nın (r.a.) sahip olduğu özelliklerle ilgili ne düşünüyorsunuz?
Arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

  • Cevap: Babasını çok sevdiği, çok cesur biri olduğu korkusuz biri olduğunu anlarız.

Sorumluluk sahibi olmak ne demektir? Kime sorumlu insan denir? Arkadaşlarınızla tartışınız.

  • CevapYerine getirilmesi gereken görevler, zamanında yapılması gereken işler, kısacası sorumluluklar! Evet, sorumluluklar. Her yerde karşımıza çıkan bu sözcük acaba size ne ifade ediyor? Sorumluluk denilince aklınıza gelen ilk şey ne? İstemeye istemeye yapılan işler mi? Yoksa sizi başarıya götüreceğini bildiğiniz görev bilinci mi? Sorumluluk sizin için ne anlama geliyor bilemiyorum. Ama emin olduğum bir şey varsa o da başarılı insanların hepsinin sorumluluk duygusunun gelişmiş olduğudur. Evet, sorumluluk bilinci gelişmiş insanlar bir tek iş hayatında değil; hayatın her alanında başarıya ve mutluluğa diğerlerine göre çok daha kolay bir biçimde ulaşırlar.

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Nev Yayınları Sayfa 63 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!