Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı

“10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı

Hepiniz birer sorumlusunuz ve hepiniz yönettiklerinizden mesulsünüz. Devlet başkanı bir sorumludur ve yönettiklerinden mesuldür. Evin beyi bir sorumludur ve yönettiklerinden mesuldür. Evin hanımı da bir sorumludur ve yönettiklerinden mesuldür…” (Müslim, Sahih-i Müslim, İmare, 20.)
Bu hadisi, ailede sorumluğun önemi açısından arkadaşlarınızla yorumlayınız.

  • Cevap: Herkesin aile içinde bir sorumluluğu vardır. Herkes bu sorumluluğun bilincinde kendi üstüne düşeni en iyi şekilde yapmalıdır. Eğer böyle yapılırsa ancak düzen sağlanmış mutluluğa kavuşulmuş olacaktır.

Aile içinde yerine getirmeniz gereken görev ve sorumluluklarınızla ilgili bir liste oluşturunuz. Ardından bunlardan hangilerini niçin yerine getirmediğinizin nedenlerini araştırınız. Sorumluluklarınızı yerine getirmek için çözümler üretiniz.

  • Cevap:

➜ Yemeği hazırlamaya yardım etmek
➜ Evdeki büyüklere ev işlerinde ya da alış verişlerde yardım etmek
➜ Çöpleri atmak
➜ Evi temiz tutmak

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Nev Yayınları Sayfa 78 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!