Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 30

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 30 Cevapları Ata Yayıncılık’a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 30

Peygamberimiz (s.a.v.) bir gün çocuğu için mezarı başında (bağırarak) ağlamakta
olan bir kadına rastladı ve ona: “Allah’tan kork ve sabret” buyurdu. Kadın: “Git başımdan, çünkü benim başıma gelen musibet senin başına gelmemiştir”, dedi. Peygamberi (s.a.v.) tanıyamamıştı. Kendisine O’nun Peygamber (s.a.v.) olduğunu söylediler. Bunun üzerine,kadın çocuğunun ölümü kadar söylediği sözden dolayı (utanıp) üzüldü. (Özür dilemek için) doğru Peygamberin (s.a.v.) kapısına koştu. Kapıda kapıcılar bulunmadığını gördü doğrudan huzuruna çıktı ve “Ey Allah’ın Resulü, (o yakışıksız sözü) sizi tanımadan sarfettim (bağışlayın)” dedi. Peygamber (s.a.v.) de: “Asıl sabır felaketin ilk anında olanıdır” buyurdular.
(Buhârî, Cenâiz32; Müslim, Cenâiz14)

Peygamberimizin (s.a.v.) bu hadisinden hareketle arkadaşlarınızla ilişkilerinizde sert ve kaba davranışlar ile yumuşak ve sıcakkanlı davranışların etkilerini tartışınız.

  • Cevap:

➜ Saygındırlar,
➜ Sakindirler,
➜ Bilgilidirler,
➜ Pozitif vücud dili kullanır,
➜ Dürüstler,
➜ Değer bilirler.

10. Sınıf Ata Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
3
0
0
2
3
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!