Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Matematik Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 354 Cevabı

10. Sınıf Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 354 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 354 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

10. Sınıf Tuna Yayınları Matematik Kitabı Sayfa 354 Cevabı 

6. Yukarıda, aralarındaki uzaklık r cm olan paralel iki doğru arasına çizilen O merkezli yarım daire, ABCD yamuğu ve EFGH dikdörtgeni verilmiştir. IDCI= r, IABI = IEFI = 2r ve yarım dairenin alanı S-|, yamuğun alanı S2, dikdörtgenin alanı S3 olduğuna göre aşağıdaki sıralamalardan hangisi doğrudur?
A) S-ı < S2 < S3 B) S-ı < S3 < S2
C) S2 < S-| < S3 D) S3 < S-| < S2
E) S3 < S2 < S-|

7. Şekilde, O ve M merkezli çemberler T noktasında teğet ve M merkezli çember O dan geçmektedir. O dan geçen bir doğru, büyük çemberi A da, küçük çemberi ise B de kesmektedir. Oluşan AT ve BT yaylarının uzunlukları sırasıyla a cm ve b cm olduğuna göre a ile b arasındaki bağıntı aşağıdakiler- den hangisidir?
A) a = b B) a = -Ş C) a = 4^ D)a=^ E)a=-f

8. Bir ABC dik üçgeni için CA1 AB, ICAI = 3 cm ve IABI = 4 cm olarak veriliyor. Merkezi A, yarıçapı [AC] olan bir çember, üçgenin BC kenarını C ve E noktalarında kesiyor. Buna göre IBEI uzunluğu kaç santimetre dir?

9. OADC bir dikdörtgen IOCI = 12 cm IOAI = 9 cm IABI = x Şekildeki E, ve B noktaları O merkezli çeyrek çemberin üzerindedir. Buna göre x kaç santimetredir?
A) 10 B) 9 C) 8 D) 7 E) 6

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir