Testi Çöz 100 TL Kazan
TIKLAYINIZ

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 122 Cevabı

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı

10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 123 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı

Aydınlanma: Dinsel tutuculuk, Engizisyon mahkemeleri, kilise baskısı ve hurafecilik karşısında aklın ve özgür düşüncenin savunusu olarak ortaya çıkan Aydınlanma Çağı
Modernizm: Genel olarak, gele­neksel olanı yeni olana tabi kılma tavrı, yer­leşik ve alışılmış olanı yeni ortaya çıkana uydurma eğilimi veya düşünce tarzı.
İhtilal: bir devletin siyasal, toplumsal ve ekonomik yapısını kökünden değiştirmek ereğiyle girişilen silahlı halk hareketi.
İnkılap: Bir toplumun yaşamında önemli işlevi olan kurumların hızlı ve geniş kapsamlı bir biçimde kökten değiştirilmesi ya da yenileştirilmesi, yeniden biçimlendirilmesi ya da belli bir alanda birdenbire gerçekleşen kökten değişiklik.
Babıali: Osmanlı İmparatorluğu döneminde İstanbul’da başbakanlık, içişleri ve dışişleri bakanlıklarıyla danıştayın bulunduğu, bugün bir bölümü İstanbul Valiliği olarak kullanılan yapı.
Eşraf: Bir yerin varsıl ve tanınmış, ileri gelen, sözü tutulan, etkili kişileri.
Âyan: Osmanlı Devletinde bir bölgenin ileri gelenleri, eşraf, toprak ağası.
Malikâne: Bir bahçe içinde, büyük ve gösterişli köşk.
Esham: Ödünç olarak alınan paranın belirli bir zamanda ödeneceğini gösteren senetler.
Sömürgecilik: Bir devletin, kendi ülkesinin sınırları dışında, başka ulusları, devletleri, toplulukları siyasal ve ekonomik egemenliği altına alarak yayılması.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!