Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 124 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

SORU: 18. yüzyılda Osmanlı Devleti ile Batılı devletler arasındaki diplomasi trafiğinin hızlanmasının nedenleri neler olabilir?
CEVAP: Bu dönemde devletler kendi menfaatleri için birlikler kurmuşlardır. Ders kitabımızın 124 sayfasında bu durumdan etraflıca bahsedilmiştir. Hadi bakalım tembellik yok. Sayfa 124 en son paragrafı okuyoruz.

SORU: 18. yüzyıl Avrupa haritasında önceki yüzyıllara göre hangi değişiklikler dikkat çekmektedir? Bu değişikliklerin nedenleri neler olabilir?
CEVAP: 18. yüzyılda Avrupa’nın belli başlı devletleri Fransa, İngiltere, İspanya, Prusya, Lehistan, İsveç ve Rusya idi (Harita 4.1). Bu merkezî krallıkların yanı sıra Avrupa’da değişik hanedanlar tarafından yönetilen prenslikler de hüküm sürüyordu. Almanya ve İtalya’da ise henüz siyasi birlik sağlanamamıştı.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir