Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 141 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı

SORU:Fransız İhtilali’nin birçok tarihçi tarafından Yeni Çağ‘ın sonu Yakın Çağ’ın başlangıcı olarak kabul edilmesinin nedenleri neler olabilir?

CEVAP:

Fransız İhtilali’nin Yakın Çağ’ın başlangıcı olarak kabul edilmesinin nedeni sonuçlarının evrensel olması ve günümüzde etkilerin hala görülmesidir. Fransız İhtilali’nin yaydığı fikir akımları sonrasında devletler kurulmuş,dağılmış ve siyasi dünya haritası değişmiştir.

Fransız İhtilali, kısaca HAMİDE olarak aklımızda tutabileceğimiz ve aşağıda yer alan düşünce akımlarının yayılmasına neden olmuştur:

Hürriyet
Adalet
Milliyetçilik
İnsan hakları
Demokrasi
Eşitlik

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir