Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 152 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 152 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 152 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 152 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 152 Cevabı

SORU: Osmanlıların, başka ülkelerin değil de daha çok Avrupa ülkelerinin müziğinden etki lenmelerinin nedenleri neler olabilir?
CEVAP: İlişkilerinin daha çok Avrupa Ülkeri ile olmasındandır

SORU: Yukarıda anlatılanlardan yola çıkarak ülkeler arasındaki siyasi ilişkilerin kültürel etkileşimdeki rolü hakkında hangi değerlendirmelerde bulunabilirsiniz?
CEVAP: Ülkeler arasındaki olumlu siyasi ilişkiler iki ülkenin birbirini daha yakından tanımasına olanak sağlamaktadır. Bu dönemde Osmanlı devleti bir çok Avrupa Ülkesi ile siyasi ilişki içerisine girmiştir. Başkentlerine elçiler göndermiştir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir