Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 166 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

SORUBatılı devletlere göre Şark Meselesi’nin çözüldüğünü ve artık tamamen gündemden kalktığını söyleyebilir misiniz? Neden?

  • CEVAP: Evet söyleyebiliriz.Çünkü Şark Meselesi,Avrupa’nın Osmanlı’ya uyguladığı bir politikadır.Artık Osmanlı olmadığı için politikaları da değişmiştir.

SORUMehmet Ali Paşa Ayaklanması ile Sırp ve Yunan isyanları arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?

  • CEVAP:Benzerlikler:

    Kavalalı Mehmet Ali Paşa olayının ve Mısır sorununun Yunanlar’ın ve Sırplar’ın bağımsızlık kazanması ile benzerliği her iki durumda da Avrupalı devletlerden destek almış olmalarıdır.

    Farklılıklar:

    Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın bir vali olarak görev yaptığı yeri hırsları ile ele geçirmek istemesidir. Oysa Sırplar ve Yunanlar milliyetçilik düşüncesi ile ayaklanmıştır. Mısır sorununda milliyetçilik düşüncesinden söz edilemez.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir