Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 167 Cevabı

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 168 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 168 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 168 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 168 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 168 Cevabı

SORUMehmet Ali Paşa İsyanı sırasında yaşananlardan yola çıkarak Osmanlı Devleti’nin o günlerde içinde bulunduğu durum hakkında neler söyleyebilirsiniz?

  • CEVAP: 19.yy ilk çeyreğinden sonra Osmanlı Devletinin kendi yönetimde olan Mısır Valisi Mehmet Ali Paşa devlet içerinde birtakım ayaklanmalara sebebiyet vererek Mısır ve çevresindeki adalarda hak iddia etmiştir.O dönemde askeri sistemi çıkan bu ayaklanmayı bastıracak kuvvete sahip değildir. Her ne kadar askeri sistemi geliştirmeye yönelik reformlar yapılsa dahi kendi eyaletindeki bir valiye karşı otoritesini kaybetmiştir. Kütahya Anlaşması yapılarak Mısır Girit ve Şam valilikleri verilmiştir. Rusya’dan da yardım alınmasıyla birlikte Osmanlının kendi iç sorunu dış sorun haline gelmiştir. Bu isyan Osmanlı Devleti’nin İstanbul dışında ne kadar güçsüz ve isyanları bastırmayan bir durumda olduğunu ortaya koymuştur.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir