Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 169 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı 

SORUTanzimat Dönemi Osmanlı devlet adamlarının yukarıdaki metinde anlatılan uygulamalara geçmeye ihtiyaç duymalarının nedenleri neler olabilir?

  • CEVAP:

SORUTanzimat ve Islahat Fermanları’nın ilanı ile Osmanlı Devleti’nin 19. yüzyılda uyguladığı denge politikası arasında bir ilişki kurulabilir mi? Neden?

  • CEVAP: Öncelikle Tanzimat ve Islahat fermanın ortak birer amaçları vardır bunlar;
    Avrupalı  devletlerin azalıkların haklırını bahane ederek  Osmanlı devletinin iç işlerine karışmasını önlemektir.Herk iki fermanda da Müslüman -gayrimüslim halkın eşitliği sağlanmak istemiş ve devletin parçalanmasını önlemek istemişlerdir.Bu yüzdendir ki Osmanlı devleti 19. yüzyılda devletin parçalanmaması için denge politikası kurmuş diyebiliriz.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir