Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 178 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı

SORUBatılı devletlerin bu tutumlarıyla ilgili olarak hangi değerlendirmelerde bulunabilirsiniz?

  • CEVAP: Batılı devletler, 1890-1905 arası, Osmanlı Devleti’ne karşı ayaklanan ve çeşitli terör eylemleri düzenleyen Ermeni ihtilalci komitalarını korumuştur. Ermenilere duydukları sempati, Ermenilerin Müslümanları Hristiyanları katletmekle suçlaması sonucu oluşmuştur. Batılı devletler Ermeni isyancılarına destek vermekle kalmayıp, kendi ülkelerinde sığınma hakkı da sağlamışlardır. Ayrıca, Osmanlı’nın yakaladığı Ermeni suçluların cezalanmasını da engellemişlerdir. Batılı devletlerin Ermeni sorunundaki Osmanlı Devleti’ne karşı bu tutumu onların aslında Osmanlı Devleti’nin parçalanmasını istedikleri fikriyle uyuşmaktadır. Osmanlı Devleti’nin iç isyanlarla uğraşarak güçsüzleşmesi ve sonucunda toprak bütünlüğünü bozmasını isteyen Batılı devletler Ermenilere karşı bu destekleyici tavırlarıyla Osmanlı Devleti’nin çöküşünü hızlandırmış ve Ermeni probleminin daha da derinleşmesine neden olmuşlardır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir