Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 180 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 179 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı

SORUBogos Nubar Paşa’nın yukarıdaki demeciyle ilgili hangi değerlendirmelerde bulunabilirsiniz?

  • CEVAP: Bogos Nugar Paşa denilen şahıs 1.Dünya Savaşı’nda Anadolu’da bağımsızlık amacı ile İtilaf Devletleri’ne yancılık ve yardakçılık yapan Ermeniler’in kurduğu Ermeni Delegasyonu’nun başında yer alan kişidir. Verdiği demeçte Ermeniler’in bütün İtilaf Devletlerine yardımcı olduğunu belirtmiş ve Ermeniler’in artık Anadolu’da bağımsız bir devletleri olma hususunda yardım etmeleri gerektiğini söylemiştir. Bogos Nugar Paşa’ya göre Ermeniler Anadolu’da Türklerin zorla hakimiyetinde tutulmaktadırlar. Fakat buraya kadar söylediği tek doğru şey Ermeniler’in Anadolu’da sırf kalabalık hale gelmek ve bölgede kendi hakimiyetlerini kurmak, İtilaf devletlerine kolaylık sağlamak için bölgede yaşayan Türkleri acımadan göz kırpmadan öldürmeleridir. Oysa ki Osmanlı Devletinde Ermeniler Millet-i Sadıka (Sadık Millet) olarak anılmış ve Anadolu’da yıllarca barış içinde yaşamışlardır. Daha sonra Avrupalı devletlerin kışkırtmaları ile devlete isyan etmiş ve Türkleri bölgede öldürmeye başlamışlardır. Kısaca Bogos Nugar Paşa’nın söylediklerinin hiç bir akıl alır yanı yoktur.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir