Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 195 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 195 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 195 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 195 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 195 Cevabı

SORUMüzik, eğlence ve spor alanında Osmanlı Dönemi’nde yaşanan gelişmelerin günümüze yansımaları neler olmuştur?

  • CEVAP: Osmanlı döneminde tasavvuf müziği,halk müzikleri ve klasik müzik çok gelişmiştir.Günümüzde de hala bu müzikler yapılmakta ve dinlenmektedir.Bu müzikler sayesinde yeni nesiller kültürlerini tanıma fırsatı bulabilirler. Osmanlı döneminde çeşitli vesilelerle şenlik ve törenler düzenlenirdi.Bu şenliklerden bazıları düğün,doğum,sünnet şenlikleridir.Günümüzde de sünnet,düğün,doğum gibi özel günlerde kutlamalar yapılmaya devam edilmektedir. Osmanlı döneminde güreş,avcılık,binicilik çok gelişmişti.Bu spor dalları günümüzde eskisi kadar çok tercik edilmeseler bile devamlılığını korumaktadırlar. Tüm bunlardan anlaşıldığı gibi Osmanlı Dönemi’ndeki spor,eğlence,müzik alanları hala bile önemini korumakta ve birçok alanları hala devam etmektedir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir