Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 196 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 196 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 196 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 196 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 196 Cevabı

SORU: Fransız İhtilali ve Sanayi İnkılabı’nın Birinci Dünya Savaşı’na olan etkileri nelerdir?

  • CEVAP: Sömürgecilik ve ham madde arayışı çoğaldığı için işgaller başlamıştır

SORUAtatürk’ün ülkemize ve milletimize yaptığı hizmetlere bakarak onun kişilik özellikleriyle ilgili hangi çıkarımlarda bulunabilirsiniz?

  • CEVAP: Atatürk ülkemizi ve milletimizi her alanda geliştirebilmek için hizmetler sunmuştur. Bu hizmetler Türklerin lehine olmuştur. Gerek Türk dili gerekse Türk tarihi için hizmette bulunmuş ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmıştır.
    Bu özellikleriyle onun yeniliklere açık olan çağdaş modern ve Türkçü biri olduğunu çıkarırız. Atatürk ülkesini çok seven biri olduğunu ve Türk dili edebiyatı tarihi vb. alanlarda önem gösterdiğini bize bu hareketleriyle anlatmış ve bize Ata olarak örnek olmuştur.

SORUMustafa Kemal ve arkadaşlarının her türlü tehlikeyi göze alarak gizlice Trablusgarp’a gitmelerine bakarak onların kişilik özellikleri hakkında neler söyleyebilirsiniz?

  • CEVAP: Vatan için korkusuzlar. Vatan sevdası ile yanıyorlar. Kararlı ve azimliler. Vatan için her şeyi yapmaya hazırlar. Biz onlar sayesinde bu vatana bağımsız yaşıyoruz.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir