Testi Çöz 100 TL Kazan
TIKLAYINIZ

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 58 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı

10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 57 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı

SORU: Osmanlı Devleti hangi ihtiyaçlardan dolayı askerî teşkilatında yeni sınıflara yer vermiş olabilir?

CEVAP: Osmanlı devletinde kuruluş yıllarında daha dar alanda hakimiyet kurulduğundan az sayıda asker ve çok çeşitli olmayan askerlerle devlet idare edilmiştir. Fakat sınırlar genişledikçe ve kounması gereken topraklar arttıkça yeni askeri sınıflar ortaya çıkmıştır. Bir diğer neden ise gelişen teknolojiyi orduda uygulama adına kurulan askeri ocaklardır. Örnek verecek olursak Top savaşlarda kullanmaya başlandıktan sonra Top arabacılar ve topçu ocakları kurulmuştur. Altını çizdiğimiz yerleri bu sorunun ana fikri olarak kullanabilirisiniz. Eğer sizlerinde eklemek istediği nokta varsa yazabilirisiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!