Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 65 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı

SORU: Coğrafi Keşiflerin etkilerinin günümüzde de devam ettiği söylenebilir mi? Neden?

CEVAP:Sanırım o günkü mana da devam ettiği söylenemez. Çünkü gelişen teknooji ile birlikte dünya uydudan izlenebiliyor ve görülmemiş gidilmemiş yeri kalmamış durumdadır.

SORU: Müslümanlar hangi kültür ve medeniyet unsurlarıyla Batı medeniyetini etkilemiş olabilir?

CEVAP:Bununla ilgili insanlar kitaplar yazıyorlar. Fakat kısaca anlatılamayacak kadar uzun ve detaylı olan bu konuyu başlıklar halinde vermeye gayret edeceğiz.

SORU: Yukarıda anlatılanlara göre Rönesans insanının özellikleri nelerdir?

CEVAP: İslam bilginlerinin eserlerinden Eski Yunan ve Roma filozoflarının insana ilişkin düşüncelerini öğrenen hümanistler bu düşünceleri yorumlayarak insanın güçlü bir varlık olduğunu, aklı ve enerjisiyle büyük işler başarabileceğini savundular. Yazılarında ve konuşmalarında, insan aklını küçümseyen, sorgulamayı yasaklayan, baskıcı skolastik düşünceyi reddettiler. Bu düşünceyi savunan kilisenin toplum üzerindeki kısıtlamalarını eleştirerek bireyin özgürlüğünü öne çıkardılar. Bireyi edilgen bir varlık olarak değil, çevresini değiştirebilecek etkin bir varlık olarak kabul ettiler. Böylece Orta Çağ’da unutulmuş olan İlk Çağ’ın özgür düşünceye dayalı ileri bilim ve sanat anlayışının yeniden doğmasını sağladılar.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir