Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 72 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

SORU: Yukarıda anlatılanlara bakarak Osmanlı Devleti’nin yönetim anlayışı hakkında hangi değerlendirmelerde bulunabilirsiniz?

CEVAP:Diğer gayrimüslim azınlıklar gibi Ermeniler de askere alınmadıkları için ekonomik faaliyetlere daha fazla zaman ayırabilmişlerdir. Ermeniler Osmanlı Devleti’nin sağladığı huzur ve güven ortamında genellikle bankerlik, sarraflık, tüccarlık, mültezimlik gibi çok gelir getiren işlerle uğraşmışlardır. Ayrıca birçok Ermeni gencini öğrenim görmek ve sanat eğitimi almak üzere Avrupa’ya göndermişlerdir. Bunlardan biri olan Apkar Tıbir, Venedik’te matbaacılık sanatını öğrendikten sonra 1567 yılında İstanbul’a gelerek burada ilk Ermeni matbaasını açmıştır. Böylece Ermeniler ekonomik kalkınmanın yanı sıra millî ve kültürel varlıklarını da bilinçli bir şekilde geliştirme imkânı bularak Osmanlı toplumundaki en imtiyazlı milletlerden biri olmuşlardır.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir