Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 76 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

SORU:Kentlerde ve köylerdeki günlük yaşam ile konargöçerlerin günlük yaşamı arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir?

CEVAP: Sevgili Öğrenciler günümüz açısından bile düşündüğünüzde köy ile kent arasında bir çok farklılıklar vardır. Osmanlılar zamanında da köy ve kent yaşamı arasında bir çok farklılıklar ve benzerlikler bulunmaktadır. Öncelikle en bariz fark ekonomik uğraştır. Kentlerde insanlar daha çok ticaretle geçinirken köylerde tarım ve hayvancılık konar göçerler arasında da hayvancılık son derece yaygındır. Şehirlerde insanlar genel olarak tüketici konumundadırlar ve Köylerde insanlar üretirler.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir