Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 77 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı

SORU: Yukarıdaki metinlerde okuduklarınızdan hareketle vakıfların Türk kültürüne kattığı değerler hakkında neler söyleyebilirsiniz?

CEVAP: Vakıflar Osmanlı devletinde tüm sosyal hizmetlerde kullanılmaktadır. Vakıflar sayesinde insanların bir çok ihtiyacı giderilmektedir.  Tabi ki vakıflar bu masrafları yaparken duyduğu maddi ihtiyaçları da Osmanlıda insanlar karşılıyordu zenginler vakıflar aracılığı ile hayır işleri yapıyorlardı.  parçayı özellikle de ikinci okuma parçasını dikkatli okursanız vakıfların rolünü daha iyi görürsünüz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir