Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 92 Cevabı
10. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2017 - 2018

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 92 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 92 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sami TÜYSÜZ tarafından 232 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Riyazi CANBOLAT tarafından yapılmış.

10. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 92 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Tarih Ders Kitabı Sayfa 92 Cevabı

SORU: Yukarıdaki minyatürleri incelediğinizde minyatürlerde gördüğünüz kişilerin kimler
olduğu ve neler yaptıkları konusunda neler söyleyebilirsiniz?

CEVAP: Değerli Ziyaretcilerimiz minyatürler Ünlü Osmanlı şahsiyeti Levni tarafından yapılmıştır ve şenlikleri göstermektedir. Bu resimlerde ortada bulunan kişiler genellikle padişahlardır. Padişahlara gösteriler yapan kişilerde etrafta bulunmaktadır. Kitabımızada aynen şöyle anlatılmaktadır. Osmanlı Devleti’nin her bakımdan zirveye ulaştığı 16. asırda eğlence hayatı da çeşitlendi. Bu devirde İstanbul’da tahta geçişi ve kazanılan zaferler nedeniyle düzenlenen donanma şenlikleri (Resim 2.24) dillere destandı. Şenlikler öncesinde toplar atılır, tellallar bağırtılır, şehir baştan başa süslenir, yollara taklar dikilir, minareler arasına mahyalar asılırdı. Meydanlara eğlence çadırlarının kurulduğu donanma şenliklerinde havai fişekler atılır; akrobatlar, cambazlar, gölge oyuncuları ve kuklacılar gösteri yaparlardı. Esnafların, geçit törenleriyle ürettiklerini sergiledikleri donanma şenliklerinde geceleri fener alayları düzenlenir, büyük ziyafet sofraları açılır, askerlere ve muhtaçlara paralar dağıtılırdı.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir