Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 122

“10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Sayfa 122 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 122

Hazırlık

1. Toplumları derinden etkileyen olayların başında yer alan savaşların sebepleri nelerdir?

  • Cevap: Savaşların ana sebepleri toprak ve kaynak rekabeti ile ideolojik farklılıklardır. Ulusal prestij ve siyasi çıkarlar da savaşlara neden olabilir.

2. Eski zamanlarda savaşların kazanılmasında cesaret ve güç mü yoksa kurnazlık ve hile mi daha etkili olmuştur? Tartışınız.

  • Cevap: Eski zamanlarda savaşların kazanılmasında hem cesaret ve güç hem de kurnazlık ve hile önemli rol oynamıştır. Cesaret ve güç, askerlerin ve komutanların savaş meydanında dayanıklı olmalarını ve zor koşullara katlanmalarını sağlarken; kurnazlık ve hile ise düşmanın stratejilerini alt etmek ve sürpriz saldırılar yapmak için kullanılmıştır.

10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 122 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
5
unlike
3
clap
1
love
1
confused
1
sad
1
angry
0
happy

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!