Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 250

“10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Sayfa 250 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 250

Metin ve Türle İlgili Açıklamalar

Genel Ağ Haberi

Genel ağ haberleri; haberin teknik unsurlarını birleştirerek haberi hedef kitlesine yazılı, sesli ve görüntülü olarak iletir.

Gazete ve dergi haberciliğinde yazı ve görsel, radyo haberciliğinde ses, televizyon haberciliğinde ses ve görüntü kullanılırken genel ağ haberciliğinde bunların tümü kullanılabilir. Bir ekip çalışması olan radyo ve televizyon haberciliğinde haber, sunucu tarafından hedef kitleye aktarılırken genel ağ haberciliğinde buna ihtiyaç duyulmamaktadır.

Genel ağ haberciliği; belirli yayın akışı olan radyo ve televizyona, yayın aralığı olan gazete ve dergiye göre haberi daha hızlı ve kapsamlı olarak kitlelere iletir. Genel ağ haberciliğinde anlık habe-re, basılı gazetede günlük habere ulaşılır. Basılı gazetedeki bir haber en erken bir gün sonra okura ulaşırken genel ağ haberciliğinde ise haber, olayın hemen sonrasında genel ağ sayfasında yer alır. Haberle ilgili yeni gelişmeler anında güncellenir. Gazete ve dergideki sütun, sayfa sınırlaması; radyo ve televizyondaki zaman sınırlaması genel ağ haberciliğinde yoktur. Gazete ve dergi haberciliğinde okuma becerisine sahip bir kitleye ihtiyaç duyulurken radyo ve televizyon haberciliğinde böyle bir ihtiyaç söz konusu değildir. Genel ağ haberciliğinde ise ses ve görüntü desteğiyle okuma faaliyeti en aza indirilmiştir. Gazete, dergi, genel ağ, radyo ve televizyon haberciliği; haberi iletmede kullanılan araç, haberin kalıcı olması, sermaye, maliyet, dağıtım vb. bakımından da birbirinden ayrılır.

Van Gölünde 20 metrelik dikitler bulundu başlıklı genel ağ haberi dünyanın en büyük dikitlerini kamuoyuna duyurmaktadır. Haberde okura Van Gölü’ndeki dikitlerle ilgili bilgi verilmiş, konuyla ilgili uzmanların tespitleri ve görüşleri aktarılmıştır. Haberin amacı ve odak noktası 5N 1K kuralına göre düzenlenmiştir.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 250 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!