Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 279

“10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Sayfa 279 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 279

Etkinlik

Gezdiğiniz bir yer hakkında bir gezi yazısı yazınız. Bu çalışmanızda ön araştırma yapma, gözlem yapma, not alma, fotoğraf çekme, önemli ve ilginç noktaları tespit etme, betimlemelerden yararlanma, yazıyı görsellerle destekleme gibi unsurlardan yararlanınız.

  • Cevap:

İSTANBUL

İstanbul’un kalbinde, göğe uzanan minareleri ve büyüleyici kubbeleriyle Ayasofya, tarih boyunca farklı medeniyetlerin izlerini taşıyor. Sabah erken saatlerde, güneşin ilk ışıkları eşliğinde Sultanahmet Meydanı’nda yürüyüşe çıktım. Yoğun bir kalabalığın içinde bile, Ayasofya’nın mistik atmosferi etrafı sarmıştı. İçeriye adım attığımda, mozaiklerin parıltısı ve yüzyıllar öncesine dayanan duvar resimleri beni adeta zamanda bir yolculuğa çıkardı.

Galata Köprüsü’nden Karaköy’e doğru yürüdüğümde, balıkçıların sabah seremonisini izlemek ayrı bir keyifti. Köprüden denize sarkan oltalar ve tezgahlarda taze balıkların satışı, İstanbul’un dinamik yaşamını yansıtıyordu. Karaköy’den yukarıya, İstiklal Caddesi’ne çıkan yolda, tarihi binaların arasında kendime bir kahve molası verdim. Buradaki eski zaman kafeler, şehrin bohem ruhunu yaşatıyor.

Son durağım, Kapalıçarşı’nın renkli koridorları oldu. Her bir köşesinde farklı hikayelerin saklandığı bu tarihi çarşıda, el emeği ürünler ve geleneksel Türk sanatlarına hayran kaldım. Kapalıçarşı’nın labirent gibi sokaklarında kaybolmak, İstanbul’un zengin kültürel mozağini keşfetmek için mükemmel bir yol.

Güneş batarken, Haliç’in kıyısında bir çay eşliğinde günü tamamladım. İstanbul’un silüeti, gün batımının altın renkleriyle birleşince, şehir başka bir güzelliğe büründü. İstanbul’u anlamak için bir ömür gerek, ama bir gün bile insanın içinde derin izler bırakmaya yetiyor. Her köşesi ayrı bir dünya olan bu şehirde, her adım tarihle iç içe geçmiş bir hikaye anlatıyor.

Etkinlik

Yazdığınız gezi yazılarını sınıfta sununuz.

Sunumunuzda aşağıdaki yönergeyi takip ediniz.

• Yararlanacağınız görsel ve işitsel araçları hazırlayınız.
• Yazılı, görsel ve işitsel unsurları doğru ve işlevsel olarak kullanınız.
• Teknolojik araçları etkili biçimde kullanınız.
• Süreyi verimli kullanınız.

  • Cevap: Yukarıdaki gezi yazısı örneğini sınıfta sunabilirsiniz.

10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 279 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!