Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 121

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 121 Cevapları Öğün Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 121

1. Vatanınıza olan sevginizi anlatmak isteseydiniz duygularınızı nasıl ifade ederdiniz? Sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap: Vatanımıza olan sevgiyi anlatmak için bence kelimeler yetersiz kalır. Çünkü vatan üzerinde yaşadığımız toprak parçası olmanın ötesinde bizim için kanımız canımız demektir. Vatan olmadan bizler de olmayız.

2. Milletimiz tarih boyunca sahip olduğu coğrafyalara paralel olarak müzikte de farklı renkler, motifler ortaya koymuştur. Bu, milletimizin hangi özelliğinden kaynaklanmaktadır? Düşüncelerinizi sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap: Çok kültürlü olması göçebe bir yaşam sürdüğünden bir çok farklı kültür ve gelenekle komşu olmasından ve dışarıya açık hoşgörülü bir millet olmasından kaynaklanmaktadır. Bu da yenilikçi yönünü gösterir.

3. İnsanlığın kendi kendini ifade edebilmesi ve dünyayı bir zevk ve duygu süzgecinden geçirerek yorumlayabilmesi için kültürel değerlere ihtiyacı var mıdır? Sınıf ortamında tartışınız.

  • Cevap: Kesinlikle ihtiyaç vardır. Bu şekilde kendisini daha iyi ifade edebilme imkanı bulurken aynı zamanda kendi zenginliğini de sonuna kadar ortaya koyabilecektir.

10. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 121 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close