Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 180

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 180 Cevapları Öğün Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 180

1. Toplumsal değerler, kişilerin düşünce, tutum ve davranışlarını nasıl etkiler?

  • Cevap: Kişiler yaşadığı toplum içinde toplumun temel kurallarını öğrenerek topluma uyum sağlamaya çalışır. Toplumsallaşmada etkili olan, öğrenilmesi gereken kurallar vardır. Bu toplumsal değerler kişilerin hayatına yön vermekte, yaşam biçimini oluşturmasında etkili olmaktadır. Toplumsal değerler, insanın amaçlarına uygun şekilde kendini gerçekleştirecek duruma gelmelerine yardımcı olur.

2. Değerlerini yitiren bir toplum, bu durumdan nasıl etkilenir?

  • Cevap: Değerlerini yitiren bir toplumda her alanda bir yozlaşma ve çürüme başlar ve bu da toplumu derinden etkiler.

3. Hırs, insanları motive eden, harekete geçiren ve daha iyi şeyler yapmaya yönlendiren pozitif bir duygu mudur? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Hırs; gerçekçi amaç ve hedefler konduğunda, kişiyi üretmeye, daha verimli çalışmaya , yeniliğe taşıdığı sürece günlük yaşamın bir parçası olarak pozitif bir duygu olabilir. Ama sınırlar aşıldığında bu, çeşitli olumsuzlukları da beraberinde getirebilir.

10. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 180 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
3
7
1
1
29

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!