Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 185

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 185 Cevapları Öğün Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 185 

1. Bilinçsiz bir şekilde Batılılaşmaya çalışan, dejenere olmuş bir toplum ve kişiler, kendi değer yargılarını bırakırlarsa nasıl bir duruma düşerler? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Kendi öz kimliklerini unuturlar, milli ve manevi değerlerini kaybedebilirler…

2. İnsanın kendi kültürüne, millî ve manevi değerlerine yabancılaşmasının temel nedenleri sizce nelerdir? Sınıf ortamında tartışınız.

  • Cevap: Farklı kültürlere özenti, iletişim araçları…

3. Dış görünüşe aldanmak, olaylara nesnel olarak bakmamak, hayale kapılmak, kendinden başkası gibi davranmak insana ne gibi zararlar verir? Düşüncelerinizi sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap: İnsanlar hayatlarında mutlu ve huzurlu olmak istiyorlarsa bazı şeylere dikkat etmeleri gerekir. Toplum hayatında insanlarla olan beşeri ilişkilerde insanları tanımak kişilere önemli artılar da kazandırır. Dış görünüşe aldanmak, olaylara nesnel olarak bakmamak, hayale kapılmak, kendinden başkası gibi davranmak çok zararlıdır. İnsanların kişilik bozukluğu yaşanmasına neden olur. Kişilik bozukluğu yaşayan insanlar, başkası gibi davranmaktan haz alan kişilerdir. Karşılarındaki insanlar da onlardan etkilenerek hayale kapılır, dış görünüşe aldanır, nesnel bakamaz ise daha büyük hüsranlar yaşanır. Bir aile kurmak için birbirlerine söz veren kişilerin bütün bunlara dikkat etmemesi ailenin zarar görmesine neden olabilir.

10. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 185 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir Yorum

  1. Çok güzel çok teşekkür ederim gerçekten çok işime yarıyor edebiyattan sizin sayenizde yüksek aldık

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close