Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 205

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 205 Cevapları Öğün Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 205

FELÂTUN BEY İLE RAKIM EFENDİ
Rakım — Gel bakalım Canan. Gel korkma yavrum. İşte ben dadıma anlattım. Bundan sonra nereye gitmek istersen dadımla beraber gitmeye izinlisin. Ancak dadım olmayınca kapıdan dışarıya çıkmana gönlüm yoktur. Sen piyanoya mı heves ettin kuzum? Ben sana piyano alırım. Ben de buraya senin için bayan öğretmen tutarım.
Zavallı kızcağız, efendisinin kendisini azarlamasından başka, piyano alacağına dair sözde bulunduğunu işitince sevincinden efendisinin boynuna sarılacağı geldi. Bu iyiliğe teşekkür edecek oldu. Ancak Türkçeyi layığıyla becerememekte olduğundan söyleyeceği söz de ağzında kaldı…

İlk dört soruyu Ahmet Mithat Efendi’nin Felâtun Beyle Rakım Efendi adlı romanından alınan yukarıdaki parçaya göre cevaplandırınız.

1. Yukarıdaki metni de dikkate alarak romanın yazıldığı dönemin sosyal ve kültürel özellikleri hakkında neler düşündüğünüzü aşağıya yazınız.

  • Cevap:

10. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 205 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close