Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 285

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 285 Cevapları Öğün Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 285

1. Okuduğunuz metinden alınmış aşağıdaki cümlelerde geçen altı çizili kelimelerin anlamını metindeki bağlamından hareketle tahmin ediniz. Tahmininizi kaynaklardan yararlanarak kontrol ediniz.

Bu mahalde de Azak Kalesi’nin batı tarafı karşılığında Azak Denizi’ne katılan Ölü Don Nehri’nin bir kolu daha akıp yine Azak Denizi’ne katılır. Bu büyük nehir Moskof ülkesinin (…) adlı şehrinin dağlarından gelip üç yerden Azak Denizi’ne katılır. Sazlık ve kamışlık içinden geldiğinden o kadar lezzetli değildir.

  • Cevap:

2. Okuduğunuz gezi türünün ortaya çıkmasında sözlü ve yazılı kültürün, toplumsal değişimlerin ve etkileşimlerin, yayın organlarının ve teknolojinin etkisini de dikkate alarak metnin türünün ortaya çıkışını ve tarihsel dönemle ilişkisini belirleyiniz.

  • Cevap:

3. Okuduğunuz metnin konusunu, amacını ve hedef kitlesi arasındaki ilişkiyi belirleyiniz.

  • Cevap:

4. Okuduğunuz metnin ana düşüncesini ve yardımcı düşüncelerini belirleyiniz.

  • Cevap:

5. Bazı metin türlerinde resim, karikatür, fotoğraf, çizim, grafik, tablo, diyagram, istatistiksel veri gibi unsurlar metne katkı sağlar. Buna göre okuduğunuz metnin görsel unsurlarla ilişkisini belirleyiniz.

  • Cevap:

6. Okuduğunuz metnin üslup özelliklerini belirleyiniz.

  • Cevap:

10. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 285 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close