Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 70

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 70 Cevapları Öğün Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 70

1. İnsan, bir hayali gerçekleştirmek istiyorsa yolunda ne kadar engel olursa olsun, o hayalini gerçekleştirmek için ne yapmalıdır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Öncelikle hayaline öncesi kendisi inanmalıdır. İnsan eğer inancını yüksek tutar ve bu hayali gerçekleştirmek için elinden gelen azmin, çabanın en fazlasını verirse inanın ki mutlaka hayalini gerçekleştirebilecektir. İlk adımı atsın gerisi kendiliğinden gelecektir.

2. Hayal kurmak geleceği yaşama isteği midir? İnsanların tek özgür olduğu yer hayalleri midir? Sınıf ortamında tartışınız.

  • Cevap: Hayır geleceği kurmak, gelecek için günümüzden yatırım yapmak demektir. çünkü bizler geleceğimizi hayal etmeden kurarsak o gün geldiğinde geçmişten biriktirdiğimiz şeyler olmadığından zor zamanlar geçiririz. İnsan bence hayal kurarken özgürlüğün sonuna kadar gidebilir. Ama tek özgür oldukları yer olduğunu söylersek çok iddialı olur..

3. “Hayalleriniz sizin yürek gücünüzü gösterir. Bir insanın yüreğinin gücünü anlamak için sadece yaptıklarına değil, yapmayı istediklerine de bakmak gerekir.” sözüne katılıyor musunuz? Düşüncelerinizi sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap: İnsan bu alemde hayal ettiği müddetçe yaşar. Bizler insanların hayalleri ne kadar güçlü ufku ne kadar geniş ise onlara o derecede saygı gösteririz. İnsanın hayal gücünü görmek için bence önce yüreğine bakmak gerekir. Yüreğinden akan sevgi ve hayaller onun geleceğini de etkileyecektir.

10. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
3
9
0
1
28
2

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!