Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Uygun Basın Yayınları Kimya Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Uygun Basın Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

10. Sınıf Uygun Basın Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Uygun Basın Yayınları Kimya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hakan ÖZDEMİR tarafından 222 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Fatma Seval SOYCANLI tarafından yapılmış.

10. Sınıf Uygun Basın Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

1. Kütle yere ve konuma göre değişir mi?

  • Cevap: Hayır değişmez çünkü kütle yer çekimi ivmesi g den bağımsız
    G=m*g burada (G ağırlık g yer çekim ivmesi)
    Görüldüğü gibi G ağırlığı değişebilir çünkü g yer çekim ivmesine bağlıdır.

2. Suyu oluşturan hidrojen ve oksijenin izotoplarından kaç tür su molekülü oluşturulur?

  • Cevap: Su molekülü, dipol karakterdedir; çevresindeki elektrik yükü dağılımı üniform değildir. Su molekülünün oksijen tarafı elektronlardan zengindir ve lokal bir negatif (−) yüklü bölge oluşturur; hidrojen tarafı da elektronlardan fakirdir ve lokal bir pozitif (+) yüklü bölge oluşturur:Maddeleri saf maddeler ve karışımlar olarak ayırırız. Su maddesi, saf maddelerin bileşikler kolundadır. Bir diğer kol elementlerdir. Saf maddelerin genel bir özelliği homojen olmaları ve aynı cins taneciklere sahip olmalarıdır.

    Su bileşiği aynı cins molekül içerdiğinden bileşikler sınıfında bulunmaktadır. Bu bileşik canlılık açısından çok önemli ve hayatidir. Hücrelerimizin sürekli suya ihtiyacı vardır ve dolayısıyla insan sağlığında su faktörü çok önemlidir. İnsan sağlığı haricinde fizik, kimya ve biyolojide de sık sık karşımıza çıkar. Fizikte su ile deneyler yapılır, kimyada su maddesi incelenir, biyolojide canlılar açısından su konusu incelenir.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close