Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı
11. Sınıf Dikey Yayıncılık Coğrafya Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Oğuz KIRDAR tarafından 283 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 156 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı

Aşağıdaki haritada bağımsız Türk devletleri, özerk Türk bölgeleri ve Türklerin yaşadığı diğer alanlar gösterilmiştir. Haritayı inceleyerek alttaki çalışmayı yapınız.

1. Haritada gösterilen harflerden her biri, bağımsız bir Türk cumhuriyetini temsil etmektedir. Atlaslarınızdan da yararlanarak parantez içerisinde verilen ülke isimlerini, temsil ettiği harfin yanına yazınız. (Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Özbekistan, Türkiye, Türkmenistan)

 • Cevap:

A ……Türkiye.. 
B…Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti……. 
C ……Azerbaycan…….. 
Ç ……Kazakistan,……………………
D ………Özbekistan……….. 
E……Türkmenistan………………. 
F ………Kırgızistan………………..

2. Haritada gösterilen rakamlardan her biri, özerk bir Türk bölgesini temsil etmektedir. Atlaslarınızdan da yararlanarak parantez içerisinde verilen özerk Türk bölgelerinin isimlerini, temsil ettiği rakamın yanına yazınız. (Altay, Başkurdistan, Buryatya, Çuvaşistan, Dağıstan, Gagavuzya, Hakasya, Kırım, Nahçivan, Tataristan, Tuva, Uygur, Yakutistan)

Cevap:

 1. Çuvaş
 2. Tataristan
 3. Başkurdistan
 4. Yakutistan
 5. Hakasya
 6. Altay
 7. Tuva
 8. Uygur
 9. Kırgizistan
 10. Çuvaşistan
 11. Buryatya
 12. Dağıstan
 13. Azerbaycan

3. Haritada Türklerin yaşadığı diğer alanlar yeşil renkle gösterilmiştir. Bu alanlar hangi ülkelerin sınırları içerisindedir? Atlaslarınızdan da yararlanarak bulunuz.

 • Cevap: ÇİN VE RUSYA
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir