Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 182 Cevabı
11. Sınıf Dikey Yayıncılık Coğrafya Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 182 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 182 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Oğuz KIRDAR tarafından 283 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 182 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 182 Cevabı

Aşağıdaki grafiklerde, 2015 yılında Almanya’da çalışan nüfusun ekonomik faaliyet kollarına dağılışı ile bu faaliyet kollarının ülke millî gelirine katkısı gösterilmiştir. Grafikleri inceleyerek farklı sektörlerin Almanya ekonomisine nasıl katkı sağladığını arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Almanya’da nüfusun ekonomik faaliyetlere dağılışına baktığımızda yüzde 75 civarında hizmet sektörünün yüzde 25 civarında sanayi sektörünün yüzde 2 civarında ise tarım sektörünün yer aldığını görürüz. Kısacası Almanya gelişmiş ülke olduğundan tarım faaliyetleri az sanayi ve hizmet sektörü bakımından ise gelişmiş seviyededir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir