Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 211 Cevabı
11. Sınıf Dikey Yayıncılık Coğrafya Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 211 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 211 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Oğuz KIRDAR tarafından 283 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 211 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 211 Cevabı

Yukarıdaki grafiklerde 2013 yılında Dünya genelinde en fazla kullanılan birincil enerji kaynakları ile Dünya elektrik üretiminde en fazla kullanılan enerji kaynakları gösterilmiştir. Buna göre Dünya’da enerji kullanımı ve elektrik üretiminde en fazla kullanılan doğal kaynaklar hangileridir? Bu kaynakları tükene- bilirlik durumlarına göre değerlendiriniz.

CevapKlasik Kaynak Petrol

              Klasik Kaynak Doğal Gaz

              Klasik Kaynak Kömür,

              Alternatif Kaynak Hidrojen

              Alternatif Kaynak Güneş

              Alternatif Kaynak Rüzgar

Yandaki tabloda petrol, doğal gaz ve kömürün 2013 yılına ait Dünya rezerv değerleri ile günümüzdeki tüketim hızları ile tüketilmeye devam edildiğinde kalan rezervlerin kullanılabilme süreleri gösterilmiştir. Buna göre fosil yakıt rezervleri gelecek 50 ile 100 yıl içerisinde tükeneceğine göre bu kaynakların yerine ne kullanılabileceği konusunda arkadaşlarınızla beyin fırtınası yapınız. Bulduğunuz alternatif kaynakları aşağıya yazınız.

Cevap: Doğada yenilenebilir enerji kaynaklarına alternatif çözümlere başvurmak gerekmektedir. Bunlar:

Rüzgar, güneş, su gibi yenilenebilir enerji kaynaklarıdır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir