Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı
11. Sınıf Dikey Yayıncılık Coğrafya Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Oğuz KIRDAR tarafından 283 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı

Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri’nde doğal kaynakların kullanımına ya da doğal kaynaklardan gelebilecek tehlikelerden korunmaya yönelik uygulamalardan doğal çevre nasıl etkilenmiştir? Ülkemizde yaygın görülen afetleri de düşündüğünüzde bu tip uygulamalar ülkemizde de yapılabilir mi? Arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Günümüzde ismi Hollanda’yla özdeşleşen polderler hâlâ yaygın olarak kullanılıyor. Özellikle yağışlı dönemlerde nehirlerin fazla suları polder kanallarında biriktiriliyor ve gelgit alçalması esnasında sular Kuzey Denizi’ne pompalanıyor. Bizim ülkemizde de yapılabilir. Akarsu yataklarına müdahale edilirse seller önlenebilir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir