Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Cevapları / 11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 161 Cevabı

11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 161 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 161 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 161 Cevabı 

10. ‘Maket Sazlar” adlı metinde yazar röportaj konusu olan eşyayla ilgili ne gibi bilgilere yer vermiştir? Yazarın, metinde maket sazları dikkat çekecek ve okuyanları düşündürecek şekilde anlatıp anlatmadığını söyleyiniz.

  • Cevap:Nasıl yapıldığı, boyutu, ölçütü, kimlerin Burdur’da bu maketleri yaptığı ve Burdur için ne gibi bir öneme sahip olduklarından bahsetmiştir.

11. İncelediğiniz örneklerden ve röportaj türünün gelişimi ile ilgili yaptığınız araştırmadan hareketle röportaj ile gazetecilik arasındaki ilgiyi açıklayınız.

  • Cevap: İkisi de haber niteliği taşır. İkisinde de insanları ilgilendiren bir konuda tarafsız bazı konulara ve haberlere yer verilir. Bu bakımdan ikisi arasında bir ilgi vardır.

12. ‘Orta Anadolu’da En Sağlıklı İnsanların Şehri: Yozgat”, “İmbikten Süzülen Gülüş” ve “Maket Sazlar” adlı röportajları konularına göre gruplandırınız. Konuları bakımından röportaj türlerinin özelliklerini aşağıdaki tabloya yazınız.

Röportaj Türleri

  • Cevap:

Bölgeyi ya da yeri anlatan röportaj ( Orta Anadolu’da En Sağlıklı İnsanların Şehri: Yozgat )
İnsanı anlatan röportaj (İmbikten Süzülen Gülüş )
Eşyayı anlatan röportaj (Maket Sazlar)

13. ‘ ‘İmbikten Süzülen Gülüş” ve “Maket Sazlar” adlı metinlerin röportajlarda olması gereken özellikleri taşıyıp taşımadığını tablodaki sorulara göre belirleyiniz. Bunun için tablonun ilgili sütunlarına işareti koyunuz.

  • Cevap: Çoğu benzer özellikler göstermektedir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir