Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Cevapları / 11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı

11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı 

1. “Finlandiya da Üç Gün” adlı gezi yazısında Finlandiya’nın kültür ve tabiat zenginlikleri, tarihî özellikleri, yaşama biçimi hakkında neler öğrendiniz? Metinden öğrendiklerinizin Finlandiya’yı tanımanıza yardımı olup olmadığını söyleyiniz.

  • Cevap:  Finlandiya’da Üç Gün adlı gezi yazısına göre Finlandiya  yemyeşil doğası, tertemiz caddeleri, pazarları, tertemiz giyinen güleryüzlü  insanların  olduğu pırıl pırıl  bir yerdir.

    Metinde verilen bilgiler Finlandiya’yı elbette tanımamıza yardım oldu.

2. Sınıfa getirdiğiniz gezi yazılarından beğendiğiniz birini arkadaşlarınıza okuyunuz. Bu yazıyı niçin beğendiğinizi açıklayınız. Arkadaşlarınızdan dinlediğiniz gezi yazılarının kendi okuduğunuzdan farklılıklarını ifade ediniz. “Finlandiya’da Üç Gün” adlı metinden ve okuduğunuz yazılardan hareketle gezi yazılarının yararlarını açıklayınız.

  • Cevap:
  • Gezilen yerlerin kültür ve tabiat zenginlikleri ,tarihi özellikleri ,yaşama biçimi  hakkında bilgi ediniriz bu da ufkumuzu açar.
  •  seyahat ettiğimiz yerlerde yeni ve farklı bir insan topluluğuyla karşılaşırız. Bu yeni toplumun, dolayısıyla bu yeni kültürün insana, eşyaya, mekâna bakışını ve yaşam felsefelerini öğrenmiş oluruz.
  • Gelenek, görenek, doğal güzellik, tarihi mekânlar bize yepyeni dünyaların kapısını açar.
  • Biz eğer meraklı isek ve öğrenmeye açıksak gerçekten bu seyahatlerin bilgi-görgü arttırma açı­sından, kültürel açıdan büyük yararlar sağlayacaktır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir