Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı

11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Cevapları / 11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı

11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 9 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

11. Sınıf Ekoyay Yayınları Dil ve Anlatım Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı 

6. “İstanbul Kışı” adlı sohbet yazısında mahalli ve kişisel söyleyişlere yer verilip verilmediğini inceleyiniz. Kullanılan söyleyiş özelliklerinin metne kazandırdıklarını açıklayınız.

  • Cevapİstanbul Kışı adlı metinde yazar mahalli ve kişisel söyleyilere fazlasıyla yer vermiştir. Bu söyleyiş özellikleri  metne  sıcak, samimi, senli benli bir hava katmıştır.

7. “İstanbul Kışı” adlı söyleşide duygu ve düşünceler açıklanırken nasıl bir düzen izlenmiştir? Paragrafların dil bilgisi ve anlam bakımından birbirleriyle nasıl ilişkilendirildiğini inceleyerek metnin dil ve anlatım özelliklerini belirleyiniz.

  • Cevap: Yazar İstanbul Kışı adlı metinde paragrafları çocukluğundaki İstanbul kışları hakkındaki düşüncelerini ortaya koymak amacıyla oluşturmuş ve metnin tamamında ortaya konacak ana düşünceyi oluşturmak amacıyla paragrafları birbiriyle ilişkilendirmiştir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir