Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
11. Sınıf Fen Lisesi Fizik

11. Sınıf Fen Lisesi Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 184

“11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Fen Lisesi Sayfa 184 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fen Lisesi Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 184

F, R, a ve b’nin büyüklüğü vidanın kuvvet kazancını etkiler. Vida, her turda a kadar yol alacağından, vidanın aldığı yol h ile sembolize edildiğinde n tur atan bir vidanın aldığı yol h = na eşitliği ile bulunur. f) Çıkrık

Kuvvet kolunun bağlı olduğu, merkezinden geçen mil ekseninde döndürülen silindir üzerine ip sarılarak ip ucundaki yükün düşey doğrultuda aşağı ya da yukarı hareket etmesini sağlayan düzeneğe çıkrık denir. Çıkrık çok eskiden beri su kuyularından su çekmek için kullanılan bir basit makinedir (Görsel 1.50).

Örnek: Vida adımı 0,5 cm olan vida, 5 N’lık kuvvetle kol uzunluğu 5 cm olan alyan kullanılarak mobilyaya monte edilmektedir. Buna göre mobilyanın direnç kuvveti kaç N’dır?

Çözüm: Mobilyanın uyguladığı direnç kuvveti R = 300 N bulunur.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Fen Lisesi Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 184 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!