Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Doğal Kaynakların Kullanımı ve Geri Dönüşüm Cevapları

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları 4. Ünite Çevre ve Toplum Sayfa 266, 267 Doğal Kaynakların Kullanımı ve Geri Dönüşüm Etkinlik Soruları ve Cevapları

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Doğal Kaynakların Kullanımı ve Geri Dönüşüm Cevapları

Doğal Kaynakların Kullanımı ve Geri Dönüşüm

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 266 Cevabı

Geri dönüşümün çevre sorunlarının çözümüne katkıları nelerdir? Araştırınız. Elde ettiğiniz verileri sınıfta paylaşınız.

  • Cevap: Günümüzde çevre sorunları küresel sorunlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Çevre sorunlarının artmasında çevre kirliliklerinin yaşanması etkili olmaktadır. Çevre kirliliklerinin önlenmesi için yapılan en önemli faaliyetlerden biri de geri dönüşüm tesislerinin kurulmasıdır. Geri dönüşüm sayesinde atıkların ayrıştırılması ve kirliliklerin azaltılması gerçekleşmektedir. Geri dönüşümün çevre sorunlarının çözümüne katkısı bulunmaktadır. Geri dönüşüm sayesinde atıkların ayrıştırılması ve yeniden ham madde olarak kullanılması söz konusu olmaktadır. Böylece çevre kirlilikleri azalır ve çevre sorunları da azalmış olur. Geri dönüşüm, geri kazanım gibi tesislerin kurulması ve çevre sorunlarının azaltılması anlamına gelir. Doğal hayatın zarar görmemesi sağlanır.

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 266, 267 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!