Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 163 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Kitabı Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik  Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ali Seyfi KOYUNCUOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı 

Şekilde, yatay sürtünmesiz düzlemde, bir cismin üç farklı engeldeki etkileşimleri gösterilmiştir. I. cisim v süratiyle engele çarpıp aynı süratle engelden geri yansıyor. II. cisim v süratiyle engele çarpıp yapışıyor. III. cisim ise v süratiyle engele çarparak engeli v/3 süratiyle delip geçiyor.

Buna göre,
a) Cismin Tpı, Tp2 ve Tp3 momentum değişimlerini karşılaştırınız.

  • Cevap:

b) Üç durumda da etkileşme süresinin aynı olduğu varsayılırsa engellerin cisme uyguladığı ortalama kuvvetlerin Fi, F2 ve F3 büyüklüklerini karşılaştırınız. 

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir