Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Kitabı Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik  Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ali Seyfi KOYUNCUOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı 

K noktasından v0 büyüklüğündeki hızla yatay doğrultu ile a açısı yapacak şekilde eğik olarak atılan m kütleli bir cisim, L noktasına çarpıyor. Buna göre, cismin K-L arasındaki momentum değişiminin büyüklüğü neye eşit olur? (Sürtünmeleri önemsemeyiniz.)

  • Cevap:

Şekildeki gibi K düzeyinde sırasıyla serbest düşme ile vo büyüklüğündeki hızla yatay atış ve aşağıya doğru eğik atış hareketi yaptırılan eşit kütleli I, II ve III numaralı cisimlerin K-L arasındaki Apı , Ap2 ve Ap3 momentum değişimlerini karşılaştırınız. (Sürtünmeleri önemsemeyiniz.)

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
3
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir